שירותי ייעוץ בתחום ה- XBRL

שפת ה- XBRL או (eXtensible Business Reporting Language) הינה שפה פתוחה המאפשרת יצירת סטנדרט אחיד לעריכה וניתוח דוחות כספיים.

הסטנדרט האחיד מעניק יתרונות הן עבור עורכי הדוחות והן עבור הלקוחות ומאפשר בראש ובראשונה שימוש בכלים אוטומטיים לעריכה וניתוח דוחות ובכך תורם להקטנת עלויות וזירוז תהליכים וכן מאפשר דיוק רב יותר בטיפול בנתונים ובניתוחם באופן אשר יאפשר קבלת תובנות עסקיות.

היכולת להשתמש בתבניות ובשפת חשבונאות אחידה בארגון ובמגזר ייעודי (כגון בנקים או חברות ביטוח), משפר את יכולת הניתוח וההשוואה בין חברות מכיוון שאופן הדיווח והפרשנות של הביאורים והסעיפים השונים בדוח היא אחידה.

יתרה מזאת, שימוש ב- XBRL מאפשר לגופים אשר נדרשים לקלוט דוחות ממספר רב של יחידות כגון חברות רב לאומיות, חברות אחזקה, רגולטורים וכדומה להגדיר מיפויים ולבנות ממשקים ובכך להקל על תהליך הקליטה של הנתונים תוך צמצום ניכר של כמות העבודה הידנית הנדרשת ושל הסיכוי לטעויות בדרך.

יישום XBRL אינו תלוי מוצר – ישנם פתרונות טכנולוגים שונים המאפשרים לארגונים ליישם XBRL  על פי צרכיהם באמצעות טקסונומיה (Taxonomy) המותאמת באופן גמיש (בכפוף למגבלות רגולטוריות או תקנים חשבונאיים) לכל האספקטים של דיווח חשבונאי, גם לרמה של חברה בודדת.

שירותי מרכזיים של HMS:

  • ייעוץ ובנייה של טקסונומיה לרגולטורים ולמקבלי הדוחות
  • בחירת מערכת לארגון להפקת דיווחים וניתוחם בפורמט XBRL
  • הטמעת מערכת לדיווח, קליטה וניתוח של דיווחי XBRL
  • ליווי עד להפקת דוח כספי מלא ודיווחים נוספים על פי עקרונות ה- XBRL – "קצה לקצה"

קבוצת HMS משתפת פעולה עם יועצים בכירים מחו"ל בתחום ה- XBRL, בעלי ניסיון מקיף בהגדרת טקסונומיה והטמעת פתרונות בגופים רגולטוריים ובנקים מסחריים בעולם.

שינוי גודל פונט
ניגודיות