זה רק עניין של זמן עד שהביטקוין ישנה את כללי המסחר בעולם

"המסחר הדיגיטלי כאן כדי להישאר", אמר גולנדסקי, מנכ"ל Security Art ● לדבריו, "עולם המטבעות הווירטואליים הוא הביזנס הנכון – זה תחום שזז במהירות, עם התפתחויות מדהימות"

"זה רק עניין של זמן עד שהביטקוין ישנה את כללי המסחר בעולם. Cryptocurrency, מסחר במדיום דיגיטלי, נמצא כאן כדי להישאר", כך אמר יורם גולנדסקי, מנכ"ל Security Art, שנוסדה לפני ארבע שנים ולפני חצי שנה נרכשה על ידי קבוצת HMS.

גולנדסקי דיבר בכנס CyberSecurity 2014. הכנס, בהפקת אנשים ומחשבים, נערך באחרונה במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב, בהשתתפות מאות מקצועני אבטחת מידע וסייבר. הנחו אותו אבי וייסמן, מנכ"ל שיא סקיוריטי, ופלי הנמר, יזם ומנהיג אנשים ומחשבים.

בדבריו תיאר גולנדסקי את דרך המסחר עם ביטקוין: "תהליך הכרייה שלו נעשה על ידי כוח מיחשוב. מי שכורה את המטבע – הוא בעליו. מדובר במטבע סחיר בין ארנקים דיגיטליים, כאשר לכל ארנק יש מפתח ציבורי ומפתח פרטי. אם מישהי רוצה להעביר למישהו כסף, הטרנזקציה תהיה במפתח ציבורי ואילו החתימה תהיה במפתח הפרטי. בסוף, הכסף יהיה שייך לאותו מישהו". לכל מטבע, אמר, יש היסטוריה של מסחר עימו, "וההיסטוריה הזו היא היוצרת את האמון בין הסוחרים בו". הוא הוסיף כי "אם אני רוצה להעביר לאדם ביטקוין בשווי סכום כסף מסוים, תבוצע בקרה שיש לי בארנק את הכסף. אין אוברדראפט. ככל שיהיו לי יותר אישורים, כך אצבור יותר אמון והעסקה לא תיפול".

 לדברי גולנדסקי, "הביטקוין הוא כמו כסף אמיתי, יש לו ערך שנקבע כמה פעמים ביום, על פי דרישה. הכסף לא יכול להיות ליותר מאדם אחד בו זמנית והוא ניתן להעברה. מצד שני, המטבע הזה לא דומה לשום מטבע אחר. אין בנק מרכזי, אין רגולציה, אין מי שמאשר או לא מאשר, אין יכולת להחליף שטר קרוע ואובדן המפתח הפרטי משמעו אובדן הכסף". גולנדסקי סיים באמרו כי "בעולם הפיזי אנחנו משלמים עמלות על הכסף, אבל בעולם הווירטואלי, מושג העמלות לא קיים. תידרש רגולציה לניהול התחום, כי אנחנו רוצים לשמור על כספנו. עולם ה-Cryptocurrency הוא הביזנס הנכון, זהו עולם הזז במהירות, עם התפתחויות מדהימות".
שינוי גודל פונט
ניגודיות