בנקאות פתוחה – PSD2 Suite

עידן חדש בבנקאות – בנקאות פתוחה

openbankproject

מגזר השירותים הפיננסיים נמצא על סף מהפכה בכל הקשור לדרך שבה פתרונות תוכנה נוצרים ומסופקים ללקוחות קצה. הבנקאות הפתוחה (Open Banking) מאפשרת ללקוחות בודדים ולבתי עסק לשתף את הנתונים הפיננסיים שלהם עם גורמים שלישיים. כתוצאה מכך, לקוחות המסכימים להשתתף עשויים להנות משורת אפליקציות חדשניות שניתן להשתמש בהן מחוץ ל”גינות המבוצרות” של הבנק שלהם.

אנו מאמינים כי הבנקאות הפתוחה הגיעה כדי להביא תועלת לחברה (שקיפות מוגברת), ללקוחות (יותר אפשרויות ויכולת שליטה על היישומונים והנתונים שלהם), לבנקים (חדשנות בקצב מהיר יותר), לממשל (מערכת פיננסית תחרותית, פתוחה, ותוססת יותר), ואחרון חביב – למפתחים ולחברות סטארטאפ בתחום הפינטק.

מהי הPSD2 ?

רגולצית PSD2 מבטיחה שהבנקים יבנו מנגנונים כדי אפשר לספקי צד ג’ לעבוד מול שירותי ונתוני הבנק בבטחה, באמינות ובזריזות, בשם לקוחותיהם ובהסכמתם. בעוד האיחוד האירופי אינו מחייב את הבנקים במפורש לעמוד בדרישות ה-PSD2 באמצעות ממשקי API, הרוב מאמינים שזוהי הדרך הנכונה להתקדם.

Open Bank Project PSD2 Suite

 

כיצד מסייעת ה-Open Bank Project PSD2 Suite

Open Bank Project PSD2 Suite מאפשרת למוסדות פיננסיים לעמוד ב-PSD2 בבטחה ובמהירות. התוכנה מבוססת על פלטפורמת ה-API של ה-OPEN BANK PROJECT, היא מכילה ערכת כלים וסדרת תוכנות לטיפול בTPP REGISTRY, ב-API GATEWAY, בניהול הרשאות, במנוע הסיכון (RISK ENGINE), באימות רב-גורמים (MFA), ב-SCA ובאפיוני ה-BERLIN GROUP.

 

Open Bank Project + TESOBE

אצלנו בTESOBE, אנו מאמינים שהבנקים אינם אמורים להתייחס ל-PSD2 כדילמת ציות או סיכון שוק, אלא כהזדמנות לאמץ לחיקם את העולם החדש של הבנקאות הפתוחה. Open Bank Project PSD2 Suite מציעה ציות ל-PSD2 באמצעות ממשק API במסלול מהיר שמשתלב בארכיטקטורת הבנק, כך שהיא מאפשרת לבנקים להתמקד בהזדמנויות החדשות שמציעה הארכיטקטורה הזו.

Open Bank Project

 

מהו Berlin Group?

קבוצת BERLIN GROUP הינה יוזמת תקינה ומסגרת API המסייעת לבנקים לציית לרגולצית הPSD2.

OPEN BANK PROJECT מספק ממשקי API (גירסה 1.3) של BERLIN GROUP לבעלי רשיונות מסחריים לייצור, כך שיוכלו לעמוד בדרישות הציות של הPSD2. פרטי ההטמעה מתואמים מול בעלי רשיונות, כל מקרה לגופו.

 

חברות HMS וTESOBE

חברת HMS סבורה כי הבנקאות הפתוחה תפתח את שוק הבנקאות, תעודד פיתוח מוצרים חדשים, תמשוך שחקנים משווקים חדשים, תאפשר עסקאות טובות יותר ואפשרויות רחבות יותר לצרכנים, ותיצור הזדמנויות חדשות למוסדות פיננסיים להתחרות על תשומת לבם של הצרכנים.

חברת HMS נכנסה לשותפות עם חברת TESOBE, אחת החברות המובילות בעולם בתחום פרויקט הבנקאות הפתוחה בישראל, ביישום אסטרטגיות API אפקטיביות באמצעות אספקת פלטפורמה טכנולוגית לAPI שנתמכת בידי קהילת שותפים ומפתחים פעילה. יחד עם חברת TESOBE, אנו מייעצים לבנקים אודות אסטרטגיית API, טרנספורמציה דיגיטלית, ורגולציות רלוונטיות, לרבות PSD2.

שינוי גודל פונט
ניגודיות